Više od prosperitetne ekonomije su nam potrebni ljudskost i blagost.
Prvi ženski astronom na svetu i prva žena koja je osvojila zlatnu medalju Britanskog kraljevskog društva astronoma. Pionir svog vremena i žena koja je pomerala granice.
Karolina Heršel (Caroline Herschel) je rođena 1750. godine u Nemačkoj. Otac joj je bio talentovani muzičar koji je svoju decu podsticao da uče matematiku, muziku i da se edukuju. Kako je bila jedino žensko dete od njih šestoro, njena majka nije videla svrhu u tome i želela je da Karolina bude domaćica, da se brine o kući i porodici. Sa tri godine je preležala velike boginje od kojih je dobila trajne ožiljke na licu i oštećenje vida, a sa deset godina su otkrili da boluje od tifusa. Bolest je ometala njen rast i razvoj (bila je visoka samo metar i trideset) pa su roditelji zaključili da se nikada neće udati ili bilo šta raditi. Ona će pokazati i dokazati da je to daleko od istine.
Sa dvadeset dve godine je otišla da živi sa svojim bratom Vilijamom u Englesku. Tamo je prvo počele da peva i da se bavi muzikom, ali kako je vreme odmicalo njen brat je počeo sve svoje vreme i pažnju da posvećuje izradi teleskopa i astronomiji. Uz njega je i ona polako ulazila u svet astronomije.
Pomagala je bratu kako u izradi teleskopa tako i u razvijanju savremenijeg matematičkog pristupa astronomiji. Sa njim je radila i u trenutku kada je otkrio planetu Uran (prva planeta koja je otkrivena teleskopom). Ovo je svakako bio poseban trenutak u istoriji čovečanstva.
Od tog trenutka i Karolina počinje da se više interesuje za ono što nebo krije. Ona 1783. godine samostalno otkriva tri nove magline (oblaci sačinjeni od gasa i prašine u kojima se formiraju zvezde). A u godinama koje slede otkriva i osam kometa. Nakon bratovljeve smrti, ona se vraća u Nemačku gde je završila astronomski katalog koji čine 2500 maglina i bezbroj zvezdanih jata (sistem zvezda u jatu koje su nastale istovremeno pa samim tim imaju isti hemijski sastav).
Na svoj devedeset šesti rođendan, Karolina Heršel dobija zlatnu medalju za nauku od kralja Prusije za svoja dugogodišnja dostignuća u astronomiji i nauci. Medalju joj je lično dodelio veliki biolog i geograf Aleksandar fon Humbolt (Alexander von Humboldt).
Ova žena je pravi primer da ako nešto želite, volite i imate nameru da ostvarite, ni nebo vam nije granica!